Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  NOW FOODS

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на ASHWAGANDHA 450mg x 90 капсули

  ASHWAGANDHA 450mg x 90 капсули

  Ashwagandha-Тоник за целиот организам.Содржи фитонутриенти кои го регуларираат организмот кога е изложен на физички или психички стрес и му помага на телото да се прилагоди.Го контролира стресот,Регулира ниво на хормони во телото,Зголемува виталност и долговечност.Го јакне сексуалниот потенцијал, ги балансира машките полови хормони, поттикнува број и подвижност на сперматозоидите и поволно делува во регулирање на проблемите со машката неплодност.
  1.479,00 ден
  Слика на CoQ10 100mg x 50 меки капсули

  CoQ10 100mg x 50 меки капсули

  Коензимот Q10 (CoQ10) е соединение кое има централна улога во производство на клеточната енергија.CoQ10 има во целото тело, но е особено концентриран во срцето, црниот дроб и бубрезите и откриено е дека производството се намалува со возраста.Кардиоваскуларно здравје,моќен антиоксидант.
  1.646,00 ден
  Слика на CoQ10 30mg x 60 капсули

  CoQ10 30mg x 60 капсули

  CoQ10 - 30мг. Неопходен за продукција на клеточна енергија.Поддршка на срцевиот мускул,го намалува високиот крвен притисок,ја зголемува силата и физичката енергија,Моќен антиоксидант кој природно го успорува процесот на стареење.
  1.020,00 ден
  Слика на EXTRA STRENGTH LIQUID VITAMIN D-3 1000IU 30ml

  EXTRA STRENGTH LIQUID VITAMIN D-3 1000IU 30ml

  NOW® Vitamin D-3 го обезбедува овој клучен витамин во високо апсорблива течна форма на маслен раствор.Полезности:Посилен имун систем,поздрава кожа и коса,посилни коски,подобра состојба на забите,зголемена енергија и концентрација,подобро расположение.
  1.028,00 ден
  Слика на GABA 500mg x 100 капсули

  GABA 500mg x 100 капсули

  GABA-Подобра комуникација меѓу нервните клетки.GABA (гама-аминобутерна киселина) е не-протеинска амино киселина која функционира како невротрансмитер во човечкиот мозок.Невротрансмитерите се важни хемикалии за функционирањето на мозокот.Овие биолошки хемикалии го контролираат расположението, емоциите, вниманието, когнитивната функција и многу повеќе.Полезности:Придонесува за намалување на нивото на стрес,Поддршка при нарушена моторика и говор,При пореметување на вниманието,хиперактивност или ADHD, церебрална парализа и Паркинсонова болест.
  1.078,00 ден
  Слика на GINKGO BILOBA 60mg x 60 капсули

  GINKGO BILOBA 60mg x 60 капсули

  Ginkgo Biloba- заштита на вашиот ум.Полезности:Го подобрува тонусот и еластичноста на сите крвни садови (од големите артерии како што е аортата па до најмалите крвни садови – капиларите) со што се подобрува циркулацијата во мозокот и екстремитетите.Ги ублажува пореметувањата во функционирањето на мозокот (ментална способност, помнење, концентрација),Поддршка при студени раце и нозе и вкочанетост-трнење,Ги ублажува мигрените.
  850,00 ден
  Слика на INDOLE -3 - CARBINOL 200mg x 60 капсули

  INDOLE -3 - CARBINOL 200mg x 60 капсули

  Indole-3-Carbinol е биолошки активен додаток кој има улога во нормализирање на метаболизмот на естрогенот и за намалување на ризикот од развој на малигни тумори и неоплазми.Позитивни ефекти:Спречува развој на вирусот на Herpes simplex,При ХПВ инфекција и за олеснување на симптоите при ПМС,Има антиестроген ефект,За спречување на неопластични заболувања кај женскиот репродуктивен систем,При мастопатија, ендометриоза и миом на матка,За нормализирање на нивото на хормоните кај жените.
  2.062,00 ден
  Слика на INOSITOL 500mg x 100 капсули

  INOSITOL 500mg x 100 капсули

  Инозитол е нутриент од семејството Б-витамини. Тој е клучна компонента на клеточната мембрана и поради тоа е вклучен во испраќање на сигнал помеѓу клетките. Конкретно,инозитолот ја зголемува чувствителноста на различни рецептори.Инозитолот е присутен во сите клеточни мембрани, со највисоки концентрации во мозокот и централниот нервен систем, каде што игра важна улога во невротрансмитерната сигнализација.
  933,00 ден
  Слика на INULIN прашок 227g

  INULIN прашок 227g

  Инулин-Пребиотска дигестивна поддршка.Инулинот, фруктоолигосахарид (ФОС), е растворливо пребиотичко влакно кое неразградено стигнува до дебелото црево каде се разложува.Полезности:Поддршка на цревната микрофлора,Поддршка при кандида и ги чисти цревата,Поддршка на здравјето на дебелото црево,Спречува опстипација,За подобар имунитет.
  1.185,00 ден
  Слика на L - ARGININE 500mg x 100 капсули

  L - ARGININE 500mg x 100 капсули

  L-Arginine-Поздраво и поцврсто тело.L-Arginine претставува амино киселина која е важен претходник на азотниот оксид и на тој начин игра улога во дилатацијата на крвните садови.Го намалува заморот и го стимулира растот на мускулите,Го зголемува производството на азотен оксид,Го поддржува имунолошкиот систем и сексуалното здравје.
  1.020,00 ден
  Слика на L - CARNITINE 500mg x 30 капсули

  L - CARNITINE 500mg x 30 капсули

  L-Carnitine -Поголема физичка издржливост.L-Carnitine е важен во помошта на секоја клетка да произведе енергија.L-Carnitine е основен за транспортот на масните киселини во клеточните реактори за производство на енергија (митохондрии), како и исфрлање на штетните остатоци на оксидацискиот процес надвор од клетките, спречувајќи акумулација на нус производите и продолжување на производството на енергија.
  1.093,00 ден
  Слика на L-CARNOSINE 500mg x 50 капсули

  L-CARNOSINE 500mg x 50 капсули

  Л-Карнозин е дипептид кој го сочинуваат две аминокиселини, хистидин и бета аланин.Драгоцена и пред се важна супстанца која е составен дел на нашиот организам која се наоѓа во нервите, мускулното ткиво, срцето и кожата.Важност на карнозинот:Дегенеративни невролошки болести(Алцхајмерова и Паркинсонова болест,епилепсија, депресија, шизофренија,деменција, состојби предизвикани од мозочен удар).Спектар на аутистични болести (аутизам,Аспергеров синдром, дислексија и диспраксија, Тоуретов синдром и др.),Мускулна дистрофија.
  2.199,00 ден
  Слика на LIQUID VITAMIN D-3 400IU per 4 drops 59ml

  LIQUID VITAMIN D-3 400IU per 4 drops 59ml

  NOW® Vitamin D-3 го обезбедува овој клучен витамин во високо апсорблива течна форма на маслен раствор.Полезности:Посилен имун систем,поздрава кожа и коса,посилни коски,подобра состојба на забите,зголемена енергија и концентрација,подобро расположение.
  735,00 ден
  Слика на L-LYSINE 500mg x 100 капсули

  L-LYSINE 500mg x 100 капсули

  L-Lysine е неопходна за производство на сите протеини во телото, и е неопходна за одржување на структурниот протеински колаген и еластин, кои ги формираат сите сврзни ткива, како што се кожата, тетивите и коските.Полезности:Афти,Herpes Zoster,Помага при апсорпција на калциум и формирање на колаген,Топење на масти и намалување на холестерол,Дистрофија на мускулите,Аритмија.
  729,00 ден
  Слика на MK - 7 VITAMIN K-2 100 mcg x 60 капсули

  MK - 7 VITAMIN K-2 100 mcg x 60 капсули

  MenaQ7 MK-7 е уникатна без соја, биодостапна форма на витамин К-2 која игра клучна улога во апсорпцијата на калциум во крвните садови и артериите.Неопходен е за изградба на коските, превенција од срцеви болести и важен е за многу телесни процеси.Полезности:Превенција од остеопороза,за поцврсти коски,го штити срцето,неопходен за новороденчињата,важен за синтеза на фактори на коагулација,при Алцхејмерова болест.
  1.748,00 ден
  Слика на SAW PALMETTO BERRIES 550mg x 100 капсули

  SAW PALMETTO BERRIES 550mg x 100 капсули

  Saw Palmetto-Природна поддршка за машкото здравје.Saw Palmetto е ниско-растечка палма, која содржи флавоноиди, стероли и масни киселини кои го поддржуваат дравјето на простата.Saw Palmetto е извонреден природен производ за третирање на најчестите тегоби и проблеми на современиот маж поврзани со простата и импотенција.
  834,00 ден
  TRIMEKS VIT B2 caps.100mg x100

  VITAMIN B-2 100mg x 100 капсули

  Витамин Б-2-за раст и енергија.Рибофлавинот има клучна улога во претварањето на аминокиселините и мастите во аденозин-трифосфат (ATP), кој му ја дава потребната енергија на телото.Полезности:Превенција на мигрена,ја потикнува концентрацијата,ги превенира кожните заболувања (акни,дерматитис, егземи),при улцерозен стоматит.
  805,00 ден
  Слика на VITAMIN D-3 1000 IU x 180 таблети

  VITAMIN D-3 1000 IU x 180 таблети

  Витамин Д-3-моќен сончев витамин.Витаминот Д-3 е важен за метаболизмот на калциум и фосфор, што ја промовира ресорпција на овие минерали од цревата и овозможува нивно складирање во коските. Потребен е за правилен раст на коските и забите, како и за мускулите и нервните ткива.Витаминот Д-3 помага во заштитата и лекувањето на многубројни заболувања како некои видови рак (на дојката, на простатa и дебело црево), мултиплекс склероза и Алцхајмеровата болест.Поддршка на имунолошкиот систем.
  848,00 ден
  TRIMEKS D-MANNOSE cps120x500mg

  D-MANNOSE 500mg x 120 капсули

  Д-маноза-Поддршка при инфекции предизвикани од бактеријата Escherichia Coli.100% природен производ, ефикасен како антибиотик, без нус појави, Поддршка при уринарни инфекции,Поддршка при циститис,При инфекции на бубрезите,Поддршка при циститис поврзан со полови односи
  2.476,00 ден
  Слика на ACIDOPHILUS 4x6 x 60 капсули

  ACIDOPHILUS 4x6 x 60 капсули

  Здравиот дигестивен систем е основа на доброто здравје.6 вида пробиотици со 4 милијарди активни цревни бактерии во 1 капсула.Создаден со природна ферментација.Збогатен со концентрирани фруктоолигосахариди (FOS) кои го помагаат растот на добрата микрофлора во цревата.
  1.320,00 ден
  Филтри Close
  Min: 725,00 ден Max: 3.350,00 ден
  ден725 ден3350