Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  ORTHOMOL BEAUTY x7 вијали

  Производител: ORTHOMOL
  Orthomol® Beauty е додаток во исхраната со значајни микронутриенти за кожата, косата и ноктите. Иновативната комбинација на колаген, хијалуронска киселина и фитамин-Q-10 комплекс има двоен ефек. Прво се обезбедуваат соодветни нутриенти за кожата и сврзното ткиво со што се обновува еластичноста, затегнатоста и хидратацијата. Второ, колагенските пептиди од Orthomol Beauty ги стимулираат фибробластите да продуцираат зголемена количина на колаген.
  SKU: 4260022695318
  1.500,00 ден
  i h

  Состав:

  Витамини

  Vitamin C

  80

  mg

  Vitamin E

  9.6

  mg

  Biotin

  50

  µg

  Минерали и елементи во трагови

  Selenium

  55

  µg

  Zinc

  10

  mg

  Останати нутриенти

  Collagen hydrolysate

  2,500

  mg

  Hyaluronic acid

  100

  mg

  Coenzyme Q10 (ubiquinone)

  10

  mg

  Olive extract, including

  170

  mg

  Hydroxytyrosol

  5.1

  mg

  Компоненти:

  Вода, концентрат од сок од портокал, колагенски хидролизат (11 %), глицерол (стабилизатор), концентрат од сок од маракуја (Passiflora edulis), лимонска киселина (закиселувач), екстракт од маслинка (Olea europaea) (0.8%), натриум L-аскорбат, натриум хијалуронат (0.6%), коензим Q10 (0.05%), калиум сорбат (конзерванс), DL-α-токоферил ацетат, цинк сулфат, натриум селенат, ацесулфам калиум и сукралоза (засладувачи), вкус, D-biotin

  Индикации:

  Комбинација на микронутриенти кои делуваат благотворно на кожата, косата и ноктите. Колагенот и хијалуронската киселина се клучни за јачината и содржината на влага на кожата и сврзното ткиво. Орално внесените колагенски пептиди ги намалуват брчките, ја зголемуваат еластичноста на кожата и ја стимулираат синтезата на колаген и еластин во кожата и сврзното ткиво, додека хијалуронската киселина ја зголемува содржината на влага на кожата. Фитамин-Q10 -комплексот штити од надворешните штетни влијанија, кои предизвикуваат формирање на радикали на кислород. Витаминот Ц придонесува за нормално формирање на колаген за нормална функција на кожата. Витаминот Ц, витаминот Е, цинкот и селенот придонесуваат за заштита на клетките од оксидативен стрес. Биотинот и цинкот придонесуваат за одржување на нормална кожа. Селенот, биотинот и цинкот придонесуваат за одржување на нормална коса. Селенот и цинкот придонесуваат за одржување на нормални нокти.

  Начин на примена:

  Земајте ја содржината од едно шише, подготвена за пиење (=дневна доза) секој ден со или по оброк. Добро протресете пред употреба. Препорачуваме редовна употреба на долгорочна основа, затоа што на организмот му требаат микронутриенти секој ден.

  *
  *
  *