Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  ORTHOMOL VITAL F (прашок + таблети + капсули)

  Производител: ORTHOMOL
  Orthomol® Vital f е граничен производ за жени за менаџирање на хроничен замор, burn-out синдром, болести асоцирани со стрес со метаболни нарушувања. Специфичната ортомолекуларна комбинација на микронутриенти во Orthomol® Vital f ги обезбедува микронутриентите што се важни за нервниот систем и енергетскиот метаболизам.
  SKU: 4260022691211
  3.300,00 ден
  i h

  Едно пакување содржи 30 кесички.

  1 кесичка (=дневна доза) содржи 15gr прашок плус 1 таблета и 1 капсулa (1,2 gr)

  Состав:

   

    Количина за дневна доза

  % Дневни вредности*

  Витамини

  Vitamin A

  0.45

  mg

  30

  %

  Vitamin C

  530

  mg

  883

  %

  Vitamin E (containing Alpha- and Gamma-Tocopherol)

  150

  mg

  745

  %

  Vitamin B1

  25

  mg

  1667

  %

  Vitamin B2

  25

  mg

  1471

  %

  Niacin

  60

  mg

  300

  %

  Vitamin B6

  20

  mg

  1000

  %

  Vitamin B12

  0.006

  mg

  100

  %

  Vitamin K1

  0.06

  mg

  75

  %

  Vitamin D3

  0.005

  mg

  50

  %

  Folic acid

  0.4

  mg

  100

  %

  Pantothenic acid

  18

  mg

  180

  %

  Biotin

  0.165

  mg

  55

  %

  Минерали и елементи во трагови

  Calcium

  160

  mg

  16

  %

  Selenium

  0.05

  mg

  71

  %

  Icon

  8

  mg

  44

  %

  Zinc

  10

  mg

  67

  %

  Manganese

  2

  mg

  100

  %

  Magnesium

  150

  mg

  25

  %

  Copper

  0.5

  mg

  25

  %

  Chromium

  0.03

  mg

  25

  %

  Molybdenum

  0.06

  mg

  80

  %

  Iodine

  0.15

  mg

  100

  %

  Секундарни метаболити

  Bioflavonoids (from citrus fruits)

  5

  mg

  **

  Mixed carotenoids (containing beta-carotene, lutein and lycopene)

  5

  mg

  **

  Omega-3 fatty acids

  300

  mg

  **

  * % дневни вредности се базираат на 2,000 калории

  ** Дневните вредности не се утврдени

  Индикации: 

  Комбинација на микронутриенти за нервниот систем и енергетски метаболизам. Луѓето кои се многу зафатени, постојано под стрес или екстремно активно живеат имаат зголемена потреба од микронутриенти. Само комплекс и добро балансирана комбинација на микронутриенти може да му помогно на организмот да се справи многу поефективно со стресот и да ги обезбеди неговите потреби за „полнење на батериите“ Orthomol® Vital m обезбедува:

  • Витамин Ц, рибофлавин (витамин Б2), витамин Б6, витамин Б12, фолна киселина, ниацин, пантотенска киселина и магнезиум придонесуваат за намалување на заморот и исцрпеноста.
  • Тиамин (витамин Б1), рибофлавин (витамин Б2), витамин Б6, витамин Б12, пантотенска киселина, ниацин, витамин Ц, биотин, магнезиум, калциум, јод, манган и бакаропридонесуваат за нормален енергетски метаболизам.
  • Витамин Б1, Б2, Б6, Б12, витамин Ц, ниацин, биотин, магнезиум, бакар и јод придонесуваат за нормално функционирање на нервниот систем.
  • Витамин Ц, витамин Е, рибофлавин, цинк, селен, бакар и манган придонесуваат во зашитта на клетките во организмот од оксидативно оштетување. Калциумот учествува во одржување на нормални коски и заби.

  Начин на примена:

  Растворете ја содржината на едно пакување (= дневна доза) во 100-150 ml негазирана вода или сок и земајте ја секој ден за време на или по оброк, заедно со таблетата и капсулата. Микронутриентите се потребни секојдневно, па согласно тоа се препорачува редовна употреба во подоилг временски период.

  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Затвори
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија
  Слика на CAFFETIIN COLD max x 10 еднодозни кесички прашок за перорален раствор

  CAFFETIIN COLD max x 10 еднодозни кесички прашок за перорален раствор

  Caffetin COLDmax претставува комбиниран препарат кој содржи две активни супстанции, парацетамол и фенилефрин. Парацетамолот ја ублажува болката и ја намалува телесната температура. Фенилефринот, пак, ја намалува назалната конгестија, со што овозможува проодност во носот и во дишните патишта.
  230,00 ден
  Слика на ORTHOMOL BEAUTY x30 вијали

  ORTHOMOL BEAUTY x30 вијали

  Orthomol® Beauty е додаток во исхраната со значајни микронутриенти за кожата, косата и ноктите. Иновативната комбинација на колаген, хијалуронска киселина и фитамин-Q-10 комплекс има двоен ефек. Прво се обезбедуваат соодветни нутриенти за кожата и сврзното ткиво со што се обновува еластичноста, затегнатоста и хидратацијата. Второ, колагенските пептиди од Orthomol Beauty ги стимулираат фибробластите да продуцираат зголемена количина на колаген.
  4.950,00 ден
  Слика на ORTHOMOL IMMUN вијали

  ORTHOMOL IMMUN вијали

  Orthomol® Immun е комбинација на витамини, елементи во трагови и фитонутриенти за зајакнување и подршка на имуниот систем. Пакување од 30 вијали (течност за пиење) од 20ml плус две таблети
  3.700,00 ден
  Слика на ORTHOMOL IMMUN прашок

  ORTHOMOL IMMUN прашок

  Orthomol® Immun е комбинација на витамини, елементи во трагови и фитонутриенти за зајакнување и подршка на имуниот систем. Пакување од 30 дневни дози, во форма на прашок (15gr).
  3.100,00 ден
  Слика на CH ALPHA VIALI X30

  CH ALPHA VIALI X30

  CH-ALPHA-Иновативен начин на подобрување на здравјето на зглобовите! Поттикнува регенерација на р’скавицата!CH-ALPHA е колаген што содржи биоактивни колагенски пептиди,уникатна комбинација на амино киселини, неопходни за изградбата на р’скавичното ткиво.CH-ALPHA е природен продукт со комбинација на амино киселини ИДЕНТИЧНА на онаа во колагенот во меѓуклеточниот матрикс на зглобовите во телото.
  3.471,00 ден