Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  PANTEMAX 5% SPRAY with PANTHENOL 100ml

  Производител: FITOFARM
  Пантенолот како главна компонента во Pantemax спреј го внесува неопходниот провитамин Б5 длабоко во косата и кожата.Ја подобрува хидратацијата на кожата,го намалува чешањето,го забрзува зараснувањето на епидермалните рани,ја смирува и омекнува кожата после бричење и депилација и по долго изложување на сончевите зраци.Помага во обновување и згуснување на оштетена коса и оштетениот скалп,ја штити косата од штетните влијанија на сончевите зраци и морската сол.Употреба: се нанесува со прскање на чиста и влажна коса по потреба,не се измива.На кожa: се нанесува со прскање неколку пати на ден или по потреба на саканото место.Да се внимава да не се дојде во контакт со очите.
  183,00 ден
  i h
  *
  *
  *