Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  PASTA ZINCI OXYDI 30g

  Производител: FITOFARM
  Цинкова паста 30g во својот состав содржи цинк оксид.Цинк оксид има адстрингентно,адсорбентно,антибактериско и заштитно дејство.Благодарение на овие својства делува превентивно во создавањето на акни на кожата,делува на веќе создадените акни,ги намалува проширените пори на кожата,го намалува нејзиното мастење така што го суши вишокот на себум што се создава на кожата.Може да се користи и во лекување на херпес,иритации на кожа и други кожни проблеми.Се нанесува во тенок слој,во делот на оштетената кожа,неколку пати дневно.
  79,00 ден
  i h
  *
  *
  *