Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  PRUNUS DULCIS OLEUM (ALMOND OIL) 50ml

  Производител: FITOFARM
  Бадемовото масло се добива со ладно цедење од семето на бадем.Го храни и негува влакното на сува и оштетена коса.Косата добива сјај,мекост и се спречува појавата на пукање (расцветување) на влакната.Ја храни и негува сувата и чувствителна кожа на лицето и вратот.Употреба:се нанесува на косата и се остава да стои 1 час,а потоа се мие со благ шампон,навечер се мачка и масира кожата на лицето и вратот.
  98,00 ден
  i h
  *
  *
  *