Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  QUEISSER PHARMA

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на DOPELHERZ brusnica+tikvax30cap

  DOPELHERZ brusnica+tikvax30cap

  Капсули кои во својот состав имаат екстракт од брусница и семе од тиква, како и витамин Ц и селен кои ја помагаат нормалната функција на имунолошкиот систем.Идеално решение за уринарни инфекции и воспаленија како и при проблеми со простата.
  659,00 ден
  Слика на DOPELHERZ CALCIUM+D3 tbl.x 30

  DOPELHERZ CALCIUM+D3 tbl.x 30

  Калциумот, витаминот Д3 и витаминот К се присутни во Doppelherz aktiv Calcium + D3 таблетите и претставуваат идеална комбинација за достигнување на дневна доза на калциум и обезбедување оптимална интеграција на калциум во коските.
  585,00 ден
  Слика на DOPELHERZ DIABETIKER x 30TABL.

  DOPELHERZ DIABETIKER x 30TABL.

  Diabetiker Vitamini + Minerali.Витамин Б6 има улога во нормалниот гликогенски метаболизам.Гликогенот е депонирана форма на гликоза во мускули и во црниот дроб. Дијабетичарите треба да внимаваат за доволен внес на Витамин Б6.Хромот придонесува за одржување на нормално ниво на шеќер во крвта.Производот на Доппелхерц ги содржи витамините Ц и Е како и елементи во трагови Селен и Цинк, кои обезбедуваат придонес за заштита на клетките од оксидативен стрес.
  678,00 ден
  Слика на DOPELHERZ HYALURON X 30CPS

  DOPELHERZ HYALURON X 30CPS

  HYALURON КАПСУЛИ ЗА ЗДРАВА И ВИТАЛНА КОЖА.Капсули со 70 mg хијалуронска киселина, 30 mg коензим Q10 и витамин Ц кои придонесуваат за нормалното формирање на колагенот и за нормална функција на кожата. Биотин + цинк одат во прилог на одржувањето на нормалната и здрава кожа.
  1.170,00 ден
  Слика на DOPELHERZ L-ARGININ 500 X 30 CPS

  DOPELHERZ L-ARGININ 500 X 30 CPS

  L- ARGININ 500, аминокиселина за здраво и цврсто тело но и поголема моќ.Одржува нормален крвен притисок,Врши вазодилатација, поттикнување на крвната циркулација, Го создава азотниот оксид,Го потпомага ослободувањето на хормонот за раст,Го намалува лошиот холестерол,Го подобрува имунолошкиот систем.
  793,00 ден
  Слика на DOPELHERZ MEN ACTIVE X30 CPS

  DOPELHERZ MEN ACTIVE X30 CPS

  DOPPELHERZ MEN ACTIVE е уникатен производ наменет за мажи кои страдаат од еректилна дисфункција, инфертилитет, намалено либидо.Го поттикнува либидото кај мажите,Ја зголемува репродуктивноста кај мажите (ја поттикнува сперматогенезата и учествува во создавање на оптимален број на сперматозоиди со правилна анатомско-морфолошка градба физиологија и вијабилност),Ја намалува анксиозноста, стресот и депресијата.
  828,00 ден
  Слика на DOPELHERZ Mg+B6+B12+folna DIRE

  DOPELHERZ Mg+B6+B12+folna DIRE

  Магнезиум на DOPPELHERZ 400 DIREKT содржи Магнезиум + Б6+Б12 +Folic Acid.Максимална препорачана дневна доза во една ќесичка-400 mg магнезиум, 400µg фолна киселина+ Б6+б12.Магнезиумот е минерал, кој учествува во активноста на околу 300 ензими во организмот, а неговите најважни функции се:Минерализација на коските,Пренос на нервните сигнали,Регулирање на контракцијата на мускулите,Регулирање на крвниот притисок и срцевиот ритам.Со еден збор тој ја поддржува нормалната функција на мускулите инервниот систем.
  328,00 ден
  Слика на DOPELHERZ Zn+Se+vitC DIRECTx20

  DOPELHERZ Zn+Se+vitC DIRECTx20

  Immuno Direct микро гранули со вкус на портокал, со цинк, селен и витамин Ц за поддршка на нормалната функција на имунолошкиот систем во прилог на аминокиселината хистидин.Состојките присутни во Immuno Direct придонесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем и ги штитат клетките од оксидативен стрес.
  468,00 ден
  Слика на DOPPEL HERZ VITAL TONIK 750ml

  DOPPEL HERZ VITAL TONIK 750ml

  VITAL TONIK-ПРЕПАРАТ ЗА ЦЕЛОКУПНО ВИТАЛНО ЗДРАВЈЕ.Уникатна комбинација на полифеноли,ресвератол и биофлавоноиди, збогатени со Б витамини, магнезиум и железо.Примена:кардиоваскуларен систем - нервен систем,го јакне имунитетот,стрес,хроничен замор,анемија,го намалува холестеролот,го намалува високиот крвен притисок.
  1.597,00 ден
  Слика на KINDER MULTIVITAMIN SIRUP

  KINDER MULTIVITAMIN SIRUP

  KINDER MULTIVITAMIN SYRUP-комбинација од 12 витамини и 5 минерали, збогатено со еценцијалната аминокиселина Л- лизин, потребни за нормален раст и развој на децата.
  845,00 ден
  Слика на KOLAGEN 11000 PLUS FL.25mlx30

  KOLAGEN 11000 PLUS FL.25mlx30

  КOLLAGEN 11000 Plus од Doppelherz e колаген со сосема нова формула која помага при регенерација на 'рскавичното ткиво и содржи компоненти кои се важни за здравјето на мускулите,скелетот и заштита на коските.
  2.730,00 ден
  Слика на VITAL PREGNA X30 CPS

  VITAL PREGNA X30 CPS

  VITAL PREGNA ги содржи сите суплементи во исхраната со цел да ја задоволи зголемената потреба од витамини, минерали, микроелементи и Омега 3 масни киселини на трудниците, доилките и жените кои сакаат да забременат.
  799,00 ден
  Филтри Close
  Min: 328,00 ден Max: 2.730,00 ден
  ден328 ден2730