Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  REISHI - MRL 500mg x 90 таблети

  Производител: Mycology Research Laboratories
  Реиши-МРЛ не е екстракт туку содржи мицелиум и примордиа (вегетативниот дел од фунгусот и млади плодови) од печурката Ganoderma lucidum што се одгледува асептично во биомаса којашто потоа се произведува во таблети по 500мг. Присуството на коренот во производот е многу важен, бидејќи тој содржи ензими за детоксикација, за спречување на оксидативниот стрес и на клеточниот развој.
  SKU: 659908120053
  1.560,00 ден
  i h

  Состав:

  Ganoderma lucidum (биомаса од печурка), микрокристалинска целулоза, силициум диоксид, магнезиум стеарат (растителен), стеаринска киселина (растителна).

  Индикации:

  Најчесто се користи како додаток за (според модерни и традицинални извори):

  -       oпшто подобрување на имунитетот - содржи супстанци што делуваат како имуностимуланси, како и антибактериски, антивирусни и анти-воспалителни супстанци

  -       враќање на силата на телото по операција или голем физички и ментален напор; традиционално се користел за да помогне на коските и зглобовите за подобрување на виталната енергија и за олеснување на чувството на „тежина” на телото

  -       детоксикација на организмот - препорачливо е на почетокот на употреба да пиете и витамин Ц за подобра апсорпција; ги намалува отровите од несаканите ефекти од хемо и радиотерапија; помага да се регенирира црниот дроб особено по употреба на лекарства, алкохол или хепатит

  -       астма, бронхитис, алергија - ганодеричната киселина на црвената Реиши помага за олеснување на општите алергии  преку инхибирање на хистамин (студии за алергија на полен) и помага подобро да се искористи кислородот

  -       дијабет, рак, артритис, ревматичен артритис, артериосклероза, синдром на хроничен замор, висок крвен притисок, гихт, пореметувања на црниот дроб и на стомакот, нервоза, стрес, несоница, алопеција, остеопороза, сезонски промени, флебит, кардиомиопатија, миокардна исхемија, лупус, целулит, регулирање на телесната тежина, деменција, Алцхајмерова и Паркинсонова болест, климакс (мажи), емфизема, епилепсија

  - труење од печурки (120-200гр сува Реиши стои во вода и се конзумира 3-5 чаши дневно)

  Начин на примена:

  3-6 таблети дневно. Најдобро е таблетите да ги пиете наутро (по 3 таблети), пред оброк. Доколку употребувате по 6 таблети дневно, тогаш се препорачува две дози по 3 таблети, наутро и навечер, пред оброк.

  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Затвори
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *