Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  RIBINOVIT COD LIVER OIL so VITAMIN A + D3 120ml

  Производител: FITOFARM
  Рибиното масло од црн дроб на бакалар е богат извор на витамини А и Д,како и на полинезаситени масни киселини.Витаминот А допринесува за одржување на нормален вид,придонесува за нормално функционирање на имунолошкиот систем и за нормален метаболизам на железото,како и во одржување на нормалната состојба на кожата и мукозните мембрани.Витаминот Д допринесува за нормално искористување на калциум и фосфор во организмот.На тој начин обезбедува нормална функција на мускулите,правилна минерализација на коските и забите,како и за одржување на нормална концентрација на калциум во крвта.Витаминот Д е потребен за нормален раст и развој на коските кај децата.Употреба: се употребува кај возрасни 4ml дневно и кај деца според приложеното упатство согласно возраста на детето.
  234,00 ден
  i h
  *
  *
  *