Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  RICINI OLEUM (CASTOR OIL) 50ml

  Производител: FITOFARM
  Рицинусовото масло се добива со ладно цедење на зрелото и излупено семе од рицинус.Ја омекнува,хидрира и негува сувата кожа.Се нанесува во тенок слој директно на чиста кожа,со блага масажа.Се користи и за мека и сјајна коса,за таа цел се нанесува на косата и се остава да стои 1 час,а потоа се мие со благ шампон.
  110,00 ден
  i h
  *
  *
  *