Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  RILASTIL XEROLACT 12% FLUID EMULSION 250ml

  Производител: Istituto Ganassini
  Течна емулзија за липидно обновување и смирување на кожата,наменета за дневен третман на сензитивна,сува,могу сува кожа,кожа склона кон ксероза,како и кожа склона кон десквамација.Се употребува и при иритации,убоди и чешање.Содржи: натриум лактат 12%,натриум ДНА,витамин Е и Шиа Путер кои го обновуваат балансот на кожата преку ефективно емолиентно и обновувачко дејство и ја прави погодна во сите случаи на псоријаза,ихтиоза,хронична егзема.Употреба: се нанесува на чиста и сува кожа еднаш или два пати дневно на целото тело после бањање или туширање.
  1.334,00 ден
  i h
  *
  *
  *