Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  RILASTIL XEROLACT 18% BALM SODIUM LACTATE 18% 100ml

  Производител: Istituto Ganassini
  Балсам со натриум лактат 18%,интензивен навлажнувач и изљупувач (scrub).Наменет за специфичен дерматолошки третман при кој се овозможува оптимално ниво на хидратација ,се обновува функцијата на хидролипидната бариера и физиолошката еластичност на сувата,многу сува,сензитивна и ксеротична кожа.Претставува емолиент со омекнувачко дејство наменет за локални хиперкератози,особено во делот на лактите,колена и петици.
  1.257,00 ден
  i h
  *
  *
  *