Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  SENSIBIO DS+ CRÈME 40ml

  Производител: BIODERMA
  Смирувачка, прочистувачка нега за кожа со црвенило и сквами.Намалува пролиферација на габата Malassezia, иритант кој ја влошува состојбата на кожа склона кон црвенило, перутење и себороичен дерматит.Смирувачките агенси (енолаксон) и емолиентите (кокосово масло),ја смируваат иритацијата,го намалуваат црвенилото и перутењето околу вегите,носот,брадата и челото.Употреба:нанесете секојдневно,наутро и/или навечер на претходно исчистено лице.
  735,00 ден
  i h
  *
  *
  *