Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  SENSIBIO DS+ GEL 200ml

  Производител: BIODERMA
  Смирувачки, прочистувачки гел за чистење.Нежно чисти и прочистува и го намалува создавањето на сквами. Помага во спречување на развојот на габата Malassezia, иритант кој ја влошува состојбата на кожа склона кон црвенило, перутење и себороичен дерматит.Употреба:нанесете на влажна кожа, исчитете го лицето, а потоа исплакнете темелно. Избегнувајте контакт со очите. Во комбинација со DS+ кремот ги елиминира лушпите и смирува црвенило.
  936,00 ден
  i h
  *
  *
  *