Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  SENSIBIO H2O 250ml

  Производител: BIODERMA
  Мицеларна вода за чувствителна кожа.Sensibio H2O e првата и единствена дерматолошка мицеларна вода совршено компатибилна со кожата:нејзините естри на масни киселини, составните елементи на мицелите, се слични на фосфолипидите на мембраните на клетките на кожата и природно помагаат во обновата на хидролипидниот слој на кожата. Ја отстранува шминката од лицето и очите.Ја смирува кожата и го поттикнува нејзиниот природен баланс.Употреба:наутро и/или навечер. Со помош на тупфер исчистете го лицето и зоната околу очите. Не се измива.
  953,00 ден
  i h
  *
  *
  *