Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  L - TRYPTOPHAN 500mg x 60 капсули

  Производител: NOW FOODS
  L-Tryptophan е есенцијална амино киселина; што значи дека не е синтетизирана од организмот и мора да биде добиена од исхраната. L-Tryptophan е критичен за производство на серотонин и мелатонин, кои помагаат да се поддржи позитивно расположение и здрав сон.Се препорачува за:Луѓе кои имаат проблеми со спиењето,раздразливи се и уморни.Состојби кои имаат потреба за L-Tryptophan:Депресија и нервоза,Потешкотии во концентрацијата,Несоница.
  1.828,00 ден
  i h
  *
  *
  *