Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  MACA 500mg x 100 капсули

  Производител: NOW FOODS
  Maca (Lepidium meyenii) е билка со потекло од Андите, која благодарејќи на своите адаптогени својства се нарекува јужноамерикански или перуански жен-шен.Маката влијае на физичкото и емоционалното здравје, бидејќи ја обновува енергијата, виталноста и плодноста. Ја регулира хормоналната рамнотежа и кај мажите и кај жените,и претставува здрава алтернатива и превентива на хормонските терапии кај двата пола.Го зголемува либидото и потенцијата,Ги убалжува симптомите на менопауза и ПМС,Постигнува хормонална рамнотежа кај двата пола,Ја подобрува меморијата и менталната фокусираност.
  883,00 ден
  i h
  *
  *
  *