Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  HAWAIIAN SPIRULINA 500MG x 200 таблети

  Производител: NOW FOODS
  Спирулина е модро-зелена микроалга која се консумирала уште од времето на древните Ацтеки.Таа содржи извонредна комбинација на преку 100 важни хранливи состојки.65% лесно сварлив протеин,65 пати повеќе железо од спањаќот,35 пати повеќе бета-каротен од морковот,10 пати повеќе калциум од млекото,единствен извор на антиоксидантот фикоцианин,Витамини од групата Б, особено Б-12, Б-1 (тиамин) и Б-3 (ниацин) и др.
  1.996,00 ден
  i h
  *
  *
  *