Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  HAWAIIAN SPIRULINA прашок 142gr

  Производител: NOW FOODS
  Содржи извонредна комбинација на преку 100 важни хранливи состојки.Најдобар природен извор на биолошко железо (65 пати повеќе од спањаќот),35 пати поголема концентрација на бета каротен од морковот,3 пати повеќе витамин Е отколку во пченичните ‘ркулци,65% лесно сварлив комплетен протеин со сите есенцијални амино киселини,витамини од групата Б, особено Б-12, Б-1 (тиамин) и Б-3 (ниацин) и др.
  1.825,00 ден
  i h
  *
  *
  *