Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  MK - 7 VITAMIN K-2 100 mcg x 60 капсули

  Производител: NOW FOODS
  MenaQ7 MK-7 е уникатна без соја, биодостапна форма на витамин К-2 која игра клучна улога во апсорпцијата на калциум во крвните садови и артериите.Неопходен е за изградба на коските, превенција од срцеви болести и важен е за многу телесни процеси.Полезности:Превенција од остеопороза,за поцврсти коски,го штити срцето,неопходен за новороденчињата,важен за синтеза на фактори на коагулација,при Алцхејмерова болест.
  1.748,00 ден
  i h
  *
  *
  *