Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  URIAGE

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на AGE PROTECT MULTI-ACTION CREAM 40ml

  AGE PROTECT MULTI-ACTION CREAM 40ml

  Крема против брчки за нормална до сува кожа.Кремата и дава сјај на кожата и ја штити од надворешни штетни влијанија (УВ зраци,загадување),стрес,замор и стареење.Содржи комбинација на активни компоненти (ретинол,хијалуронска киселина,растителни екстракти и витамини) кои допринесуваат за видливо намалување на брчките,намалување на загубата на цврстина на кожата,намалување на појавата на кафени дамки.Збогатен е со навлажнувачки активни состоки кои доведуваат до хидрирање на кожата и до зголемување на нејзината еластичност.Се нанесува наутро на чиста кожа.
  1.597,00 ден
  Слика на AGE PROTECT MULTI-ACTION FLUID 40ml

  AGE PROTECT MULTI-ACTION FLUID 40ml

  Флуид против брчки за нормална до комбинирана кожа.Флуидот и дава сјај на кожата и ја штити од надворешни штетни влијанија (УВ зраци,загадување),стрес,замор и стареење.Содржи комбинација на активни компоненти (ретинол,хијалуронска киселина,растителни екстракти и витамини) кои допринесуваат за видливо намалување на брчките,намалување на загубата на цврстина на кожата,намалување на појавата на кафени дамки.Збогатен е со адстрингентни активни состоки кои доведуваат до намалување на големината на порите на кожата и до нејзино измазнување.Се нанесува наутро на чиста кожа.
  1.555,00 ден
  Слика на AGE PROTECT MULTI-ACTION INTENSIVE SERUM 30ml

  AGE PROTECT MULTI-ACTION INTENSIVE SERUM 30ml

  Серум за сите типови на кожа.Серумот ја штити кожата од надворешни штетни влијанија (УВ зраци,загадување),стрес,замор и стареење.Содржи комбинација на активни компоненти (ретинол,хијалуронска киселина,растителни екстракти и витамини) кои допринесуваат за намалување на отокот,темните кругови и брчките околу очите и лицето,за намалување на загубата на цврстина на кожата на лицето,за намалување на појавата на кафени дамки.Се нанесува наутро и/или навечер на чиста кожа пред нанесување на Age protect cream.Брчките се измазнуваат после подолготрајна употреба.
  1.582,00 ден
  Слика на AGE PROTECT MULTI-ACTION PEELING NIGHT CREAM 50ml

  AGE PROTECT MULTI-ACTION PEELING NIGHT CREAM 50ml

  Ноќна пилинг крема за сите типови на кожа.Оваа ноќна крема со својот пилинг ефект го враќа сјајот на кожата,ја намалува појавата на брчки,го осветлува тенот и ја намалува појавата на флеки.Се нанесува еднаш до два пати неделно на чиста кожа.
  1.667,00 ден
  Слика на BARIEDERM CICA-CREAM with Cooper - Zinc 40ml

  BARIEDERM CICA-CREAM with Cooper - Zinc 40ml

  Обновувачки крем со бакар и цинк за иритирана кожа.Ја намалува иритацијата,смирува и ја обновува кожата,штитејќи ја од надворешни влијанија (фластери кои предизвикуваат сувост на кожата,пеленски осип,дермо-козметички процедури).Лесно се впива,не создава леплив и масен филм.Водоотпорна,без конзерванси и без мирис.Употреба: два пати дневно на кожа претходно исчистена со Bariederm Cleansing Cica Gel.
  585,00 ден
  Слика на BARIEDERM CLEANSING CICA GEL with Cu-Zn 200ml

  BARIEDERM CLEANSING CICA GEL with Cu-Zn 200ml

  Гел за секојдневна хигиена со бакар и цинк,наменет за чувствителна и иритирана кожа како и за кожа склона кон атопија.Ја обновува и измазнува кожата на лицето и телото.Исклучително нежна база која пени,без конзерванси и без мирис.
  855,00 ден
  Слика на BARIEDERM INSULATING REPAIRING CREAM 75ml

  BARIEDERM INSULATING REPAIRING CREAM 75ml

  Крема за заштита на кожата на лицето и телото која е изложена на неповолни надворешни влијанија (вода,детергенти,студ).Содржи poly-2p комплекс ја заштитува површината на кожата без оклузивен ефект.Не создава масен филм на кожата.Употреба:нанесете на чиста кожа повеќе пати на ден,секојдневно,за бебиња,деца и возрасни.
  898,00 ден
  Слика на DEPIDERM ANTI-BROWN SPOT TARGETED CARE 15ml

  DEPIDERM ANTI-BROWN SPOT TARGETED CARE 15ml

  Крем против кафени дамки.Интензивна,концентрирана нега која ја корегира локализираната пигментација на кожата.Содржи смирувачки и антиоксидативни активни состојки кои ја изедначуваат пигментацијата.АХА формулата овозможува ексфолијација на пигментираните клетки на кожата.Нанесете наутро и навечер,локално во делот на дамките на лицето,деколтето и рацете.Избегнувајте изложување на сонце,секогаш заштитете ја кожата со крема која содржи висок заштитен фактор.
  1.208,00 ден
  Слика на EAU THERMAL WATER spray 150ml

  EAU THERMAL WATER spray 150ml

  Термална вода со исклучително висока содржина на минерали,наменета за секојдневна употреба.Ја хидрира,смирува и заштитува кожата.После употреба,не бришете,туку оставете да впие и делува.
  473,00 ден
  Слика на EAU THERMALE BEBE 1st CU-ZN SPRAY 100ml

  EAU THERMALE BEBE 1st CU-ZN SPRAY 100ml

  Спреј со бакар и цинк,ја ублажува иритацијата,ја прочистува и ја обновува кожата на лицето и телото на бебиња како и во делот на пеленската регија.Одлично се апсорбира,лесно се нанесува и пријатен е за користење.
  854,00 ден
  Слика на EAU THERMALE BEBE 1st. CHANGE CREAM 100ml

  EAU THERMALE BEBE 1st. CHANGE CREAM 100ml

  Крем за секојдневна употреба,спречува црвенило и ја штити кожата во пеленската регија.Создава невидлив,немасен,заштитен слој.Употреба: се нанесува дебел слој на чиста и сува пеленска регија во тек на менување на пелените кај новороденчиња и бебиња.
  479,00 ден
  Слика на EAU THERMALE BEBE 1st. CLEANSING CREAM 500ml

  EAU THERMALE BEBE 1st. CLEANSING CREAM 500ml

  Крем за миење на лицето,телото и скалпот на бебиња.Ја чисти кожата и го заштитува хидролипидниот слој.Употреба:се нанесува на влажна кожа,па потоа се плакне.
  990,00 ден
  Слика на EAU THERMALE BEBE 1st. CRADLE CAP CARE CREAM 40ml

  EAU THERMALE BEBE 1st. CRADLE CAP CARE CREAM 40ml

  Крем против теменици.Се препорчува за лице и скалп кај новороденчиња и бебиња.Упореба: Нанесете на главата на бебето,оставете го преку ноќ и наутро темелно измијте ја со шампон.
  425,00 ден
  Слика на EAU THERMALE DEODORANT 50ml

  EAU THERMALE DEODORANT 50ml

  Ролон за чувствителна кожа,спречува прекумерно потење и создавање на непријатен мирис.24h антиперспирантна ефикасност.Не остава бели или жолти траги на облеката,без алкохол.
  567,00 ден
  Слика на EAU THERMALE LIGHT WATER CREAM 40ml

  EAU THERMALE LIGHT WATER CREAM 40ml

  Лесен хидрантен крем за нормална до комбинирана кожа.Навлажнува,регенерира и обезбедува 24h хидратација.Нанесете наутро и/или навечер на чиста и сува кожа.
  868,00 ден
  Слика на EAU THERMALE MY HIDRATION SET

  EAU THERMALE MY HIDRATION SET

  Сет кој содржи хидрантна ноќна маска 50ml,хидрантен серум 10ml,лесна хидрантна крема 15ml
  868,00 ден
  Слика на EAU THERMALE SILKY BODY LOTION 200ml

  EAU THERMALE SILKY BODY LOTION 200ml

  Лосион за 24h хидратација,за сува и чувствителна кожа.Овој нежен лосион за тело брзо навлегува во кожата,интензивно ја хидрира и омекнува.Се користи секојдневно после капење.Брзо се впива,не лепи.
  650,00 ден
  Слика на EAU THERMALE SILKY BODY LOTION 500ml

  EAU THERMALE SILKY BODY LOTION 500ml

  Лосион за 24h хидратација,за сува и чувствителна кожа.Овој нежен лосион за тело брзо навлегува во кожата,интензивно ја хидрира и омекнува.Се користи секојдневно после капење.Брзо се впива,не лепи.
  1.016,00 ден
  Слика на EAU THERMALE WATER HAND CREAM 50ml

  EAU THERMALE WATER HAND CREAM 50ml

  Хидрантна крема за сува кожа на рацете.Ја заштитува и омекнува сувата кожа на рацете.
  238,00 ден
  Слика на EAU THERMALE WATER SERUM 30ml

  EAU THERMALE WATER SERUM 30ml

  Хидрантен серум за дехидрирана кожа.Навлажнува,регенерира,осветлува и обезбедува 24h хидратација.Нанесете наутро и/или навечер на целото лице пред да го нанесете дневниот крем на претходно исчистена и сува кожа.
  1.010,00 ден
  Филтри Close
  Min: 238,00 ден Max: 1.667,00 ден
  ден238 ден1667