Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  VITAB FEROGLOBIN cps.x30

  Производител: VITABIOTICS
  Feroglobin капсулите се додаток на железо со цинк и витамин Б, создадени за идеална количина на железо во телото, додека дејствуваат нежно во стомакот.Железото придонесува за нормално формирање на црвени крвни зрнца и хемоглобин како и нормален пренос на кислород во телото. Feroglobin капсулите дејствуваат преку систем на бавно ослободување со што се спречува вишокот на железо во стомакот.
  675,00 ден
  i h
  *
  *
  *