Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  VITABIOTICS

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на VITAB FEROGLOBIN cps.x30

  VITAB FEROGLOBIN cps.x30

  Feroglobin капсулите се додаток на железо со цинк и витамин Б, создадени за идеална количина на железо во телото, додека дејствуваат нежно во стомакот.Железото придонесува за нормално формирање на црвени крвни зрнца и хемоглобин како и нормален пренос на кислород во телото. Feroglobin капсулите дејствуваат преку систем на бавно ослободување со што се спречува вишокот на железо во стомакот.
  675,00 ден
  Слика на VITAB FEROGLOBIN sir.200 ml

  VITAB FEROGLOBIN sir.200 ml

  Feroglobin сирупот претставува вкусна формула на мед и портокал во течно железо со хранливи материи за да ви помогне во одржување на здравјето и виталноста, вклучувајќи фолна киселина, што придонесува за намалување на заморот и исцрпеноста.Тој нуди органска форма на железо од железо цитрат комплекс за подобрување на апсорпцијата што го прави нежен во стомакот, заедно со витамин Б и поддршка на минерали, помешан со мед и швајцарски алпски слад.
  587,00 ден
  Слика на VITAB JOINTACE kolagen x30 tbl

  VITAB JOINTACE kolagen x30 tbl

  Jointace Collagen, обезбедува висок степен на колаген кој се хидролизира за подобрување на апсорпцијата и за разлика од некои извори на колаген овој тип содржи високо ниво на клучни амино киселини.Колагенот е структурен протеин кој се наоѓа во неколку сврзни ткива во телото, вклучувајќи ги коските, 'рскавицата, непцата, кожата, тетивите и крвните садови.Jointace Collagen покрај витамини и минерали содржи и Глукозамин присутен во склоп на калиум форма, и висок квалитет на НМТ (ниска молекуларна тежина) форма на Хондроитин..Jointace Collagen-Нутритивна поддршка за здрави и витални зглобови.
  894,00 ден
  Слика на VITAB NEUROZAN original x30 tbl

  VITAB NEUROZAN original x30 tbl

  Neurozan таблетите претставуваат хранлива поддршка за мажите и жените од сите старосни групи.Neurozan вклучува важни одредени витамини, вклучувајќи и јод, кој помагаат за нормална когнитивна функција и пантотенска киселина за нормални ментални перформанси. Neurozan е идеален суплемент за мозокот, со ниацин за нормално функционирање на нервниот систем, плус 5-хидрокситриптифан, фосфатидилсерин, Гинко билоба и други! Погоден е за користење за деловните луѓе со динамично секојдневие како и за студенти бидејќи помага во одржување на високо ниво на концентрација.
  1.238,00 ден
  Слика на VITAB OSTEOCARE tbl.x 30

  VITAB OSTEOCARE tbl.x 30

  Osteocare Original обезбедува 100% РВХ (референтна вредност на хранливи материи) на калциум внимателно комбиниран со кофактори, вклучувајќи витамин Д, цинк и магнезиум, кои помагаат да се одржи нормално здравје на коските.Osteocare е специјално формулиран со калциум за да помогне во одржување на здрави коски кај мажите и жените од сите возрасти.
  494,00 ден
  Филтри Close
  Min: 494,00 ден Max: 1.238,00 ден
  ден494 ден1238