Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  WITAMINA D3 FORTE 4000 j.m. x 60 меки капсули

  Производител: POLSKI LEK S.A.
  Витамин Д3 е есенцијален за соодветен развој и одржување на здрави коски. Обезбедува подршка за соодветно функционирање на мускулите и на имуниот систем. Обезбедува соодветна апсорпција на калциум и фосфор, со што се одржуваат нормални нивоа на калциум во крвта и има улога во процесот на делба на клетките.
  SKU: 5901785308815
  436,00 ден
  i h

  Состав:

  1 капсула содржи Vitamin D3 100mcg или 4000IU.

  Индикации:

  Начин на примена:

  Треба да се зема по една капсула пред или оброк. Проголтајте ја капсулата со вода.

  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Затвори
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *